• Pedikulóza

• Upozorňujeme zákonných zástupcov, že v škole sa vyskytli vši.

Žiadame všetkých rodičov o dôkladnú kontrolu hláv detí.

Ďakujeme.

• Svet okolo nás, Tanzánia - divoké srdce Afriky

• 7.12.2023 sa žiaci 6.A, 6.B a 5. ročníka zúčastnili exkurzie v Trnave.

Navštívili Západoslovenské múzeum a Kino Hviezda, kde spoznali krásy Tanzánie.

V rámci projektu Svet okolo nás videli najkrajšie národné parky Tanzánie, prešli sa pod najvyššou horou Afriky, preskúmali jazero Tanganika. Zistili, ako žijú Masajovia a stretli sa s ľuďmi z kmeňa Hadza.

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

• Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľka ZŠ s MŠ Boleráz 456

u d e ľ u j e riaditeľské voľno

15. decembra 2023 (piatok)

z organizačných dôvodov

(aktualizačné vzdelávanie pedagogických zamestnancov ZŠ a MŠ)

pre všetkých žiakov ZŠ aj MŠ.

Mgr. Daniela Miškovičová

• Hodina kódu

• Hodina kódu pomáha našim žiakom meniť budúcnosť k lepšiemu.
            Celý svet je dnes obklopený technológiami. Preto sa naša škola zapojila do Hodiny kódu, najväčšieho vzdelávacieho podujatia na svete. Organizovaním Hodiny kódu chceme dať najavo, že Základná škola v Boleráze má záujem učiť žiakov dôležité zručnosti potrebné do života v 21. storočí.
            Informatika je oveľa viac ako o kódovaní! Žiaci získali informácie o umelej inteligencii (AI), strojovom učení, zaujatosti a skúmali aj etické problémy a spôsob, akým možno AI použiť na riešenie svetových problémov.

Prvým krokom bola téma „AI pomáha oceánom.“

Viac o téme nájdete na https://code.org/oceans
            Viac informácií o Hodine kódu nájdete na http://hourofcode.com/us/sk

• Vianočné aranžovanie - 3. miesto

•          V piatok 30.11.2023 sa naše žiačky zúčastnili na Spojenej škole v Rakoviciach súťaže Vianočné aranžovanie s témou svietnik.

Nela Jantová a Sandra Kostolanská pod vedením p. učiteľky Dudášovej obsadili 3. miesto.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu!

• Blíži sa koniec e-shopu! - upozornenie

• Vážení rodičia, milí žiaci,

rada by som Vás informovala o blížiacom sa konci objednávania. To bude možné ešte do pondelka 4. decembra vrátane. Nasledujúci deň sa e-shop uzavrie a objednané veci pôjdu do výroby.

Preto chcem deťom/rodičom pripomenúť poslednú možnosť zaobstarať si niečo zo školskej kolekcie.

Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zsboleraz/

• Piatok 1.12.2023- prevádzka ŠKD, ŠJ, skrátené vyučovanie - oznam

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že z prevádzkových dôvodov bude v piatok 1.12.2023 skrátené vyučovanie do 12.00 hod.

ŠJ nebude v tento deň prevádzke len pre žiakov ZŠ.  Žiaci sú automaticky odhlásení z obeda.

V tento deň nebude v prevádzke ani ŠKD.

• Náboj Junior - súťaž

• 24.11.2023 (piatok) sa konala medzinárodná súťaž v matematike a fyzike určená pre 4-členné tímy žiakov primárne 8. a 9. ročníka s názvom Náboj Junior. Našu školu reprezentovali žiaci v dvoch súťažných tímoch.

1. tím - Z. Gonšorová, A. Lovecká, M. Trenčanský, S. Nemček (8.r.)

2. tím - P. Lenoráková, T. Cehláriková, F. Herman, S. Jursová (9.r.)

Súťažilo 47 družstiev z trnavského kraja. Aj napriek tomu, že boli úlohy náročné, súťaž mala výbornú organizáciu a atmosféru,  ôsmaci vyhrali krásne ceny v tombole.

• Technická olympiáda - okresné kolo

•      Na okresnom kole Technickej olympiády, ktoré sa konalo 23.11.2023, nás reprezentovali žiaci:

E. Gergelyová obsadila v kategórii B - 1. miesto,

M. Babirát a L. Kollárová v kategórii A  - 3. miesto.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy, držíme palce v krajskom kole!

• Mikuláš na štadióne - pozvánka na zápas

• Blíži sa nám čas vianočný, a preto sme sa rozhodli odmeniť aj našich najmenších.

Po mesiaci hrá FC Spartak Trnava doma a my opäť otvárame detský sektor. Keďže zápas so Skalicou pripadol na začiatok decembra, na štadión príde deti pozdraviť aj Mikuláš a nebude mať rozhodne prázdne ruky. Rozdávať bude sladkosti, futbalové podpis kartičky spartakovcov a úvodné číslo spartakovského časopisu pre najmenších Mladý andel. Mikuláš s jeho pomocníkmi bude už hodinu pred zápasom čakať na najmenších, aby ich mohol obdarovať darčekmi.
            Pre deti bude vyhradený sektor, samozrejmosťou je občerstvenie a primeraný servis. V prípade skupiny má voľný vstup aj dospelý dozor na každých desať detí. Ak by deti prišli individuálne, tak voľný vstup má dieťa a mamička, resp. iný dospelý ženský dozor.
            Najbližší zápas sa hrá nasledujúcu nedeľu 3.12. 2023, kedy Spartak Trnava na svojom štadióne privíta od 15. hodiny MFK Skalica Pre voľný vstup je potrebné prihlásiť sa mailom do piatka do 12. hodiny na adrese office@fcspartaktrnava.com alebo vyplniť prihlasovací formulár na stránke https://fcspartaktrnava.com/deti-zadarmo-1/.

KÚPIŤ VSTUPENKU

Zakúpte si vstupenku a pomôžte Spartaku  priamo na štadióne.

Tešíme sa na vás spartakovci!

• Olympiáda z anglického jazyka - školské kolo

• V školskom kole OANJ sa zúčastnilo písomnej časti 24 žiakov. Do ústnej postúpilo 9 žiakov.

Úspešní riešitelia:

Kategória 1A (5., 6., 7. roč.)

1.   L. Petranská (7.r.) - postupuje do OK

2.   D. Dudáš (6.A)

3.   E. Korytárová (7.r.)

Kategória 1B (8., 9. roč.)

1. M. Krivošíková (9.A) - postupuje do OK

2. S. Halada (8.r.)

3. P. Dobšovičová (9.B)

4. L. Buchelová (9.A)

5. S. Jursová (9.A)

6. A. Herman (8.r.)

Všetkým úspešným blahoželáme a víťazom držíme palce v OK!