• Včelovina Smolenice - exkurzia

•               26. apríla žiaci 1., 2.A a 2.B triedy navštívili Včelovinu v Smoleniciach, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie o živote včiel.

• Zastupovanie počas PN - upratovačka - oznam

•          Vedenie ZŠ s MŠ Boleráz hľadá upratovačku na zastupovanie počas PN  nástupom od 31. mája  do 30. júna 2023. Pracovná doba  6.00 - 9.30 hod. a 13.00 - 17. 00 hod.

V prípade záujmu posielajte svoj životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania a súhlas so spracovaním osobných údajov na e-mail: skola@zsboleraz.edupage.org.

V prípade otázok volajte na t.č. 033/5579113.

• Ponuka práce – voľné pracovné miesto

• Vedenie ZŠ s MŠ Boleráz 456 hľadá s nástupom od 1. septembra 2023 :

Učiteľku/učiteľa pre 2. stupeň,

vzdelanie v odbore telesná výchova  v kombinácii s iným predmetom alebo

slovenský jazyk v kombinácii s iným predmetom.

V prípade záujmu posielajte svoj životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania a súhlas so spracovaním osobných údajov na e-mail: skola@zsboleraz.edupage.org.

V prípade otázok volajte na t.č. 033/5579113.

• Záver plaveckého výcviku

• Záver plaveckého výcviku sa niesol v znamení pretekov v plávaní.

Poradie v skupinách:

1. skupina

1.m - D. Černý (4.r)

2.m - A. Blecha (3.A)

3.m - A. Chovancová (3.A)

2. skupina                                                     3. skupina

1.m - J. Hubinský (3.A)                   1.m - M. Královič (4.r)

2.m - P. Hubinský (3.A)                     2.m - J. Hostin (5.B)

3.m -  A. Tomík (5.B)                         3.m - N. Krajčovič (3.B)

• Deň narcisov 2023 - poďakovanie

•              Dňa 20. apríla 2023 sa uskutočnila dobrovoľná verejná zbierka Deň narcisov.

Aj tento rok zorganizovala Základná škola s materskou školou v spolupráci s MO Červeného kríža v Boleráze finančnú zbierku na pomoc Lige proti rakovine.

Spolu sme vyzbierali sumu 1 040 eur. Táto čiastka bola odoslaná na bankový účet Ligy proti rakovine SR v Bratislave.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí venovali svoj čas na túto dobrovoľnú činnosť – členkám Červeného kríža, zamestnancom a žiakom školy.

Naše najväčšie poďakovanie patrí všetkým občanom obce Boleráz, žiakom ZŠ aj MŠ, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky, prispeli finančným darom a vyjadrili spolupatričnosť tým, že po celý deň nosili pripnutý žltý narcis.

Ďakujeme!

• Deň Zeme - 5.A

• Dnešný deň si žiaci 5.A triedy pripomenuli DEŇ ZEME. Rozdelení do skupín na interaktívnej tabuli si zasúťažili na tému "kráľ odpadov", v skupinách si vypracovali pracovné listy.

Spoločne sme vyzbierali šišky z areálu školy.

• 22. apríl - Deň Zeme

• V ŠKD2 sme sa počas týždňa venovali aktivitám ku nadchádzajúcemu Dňu Zeme.

Spoločne sme vytvorili jarný strom na tému Takto chránime životné prostredie.

• Jazykový pobyt - návrat domov

•           Posledný deň zájazdu žiaci absolvovali prehliadku Londýna.  Od Houses of Parlament a hodinovej veže Big Ben sme prešli na známe Traffalgarské námestie, na Picadilly Circus, centrum zábavy, kde si pozreli predstavenie pouličných umelcov, nakúpili suveníry. Ďalej sme sa presunuli pred Buckinghamský palác, v ktorom bude 6. mája prebiehať korunovácia anglického kráľa Charlesa 3.

Cez Green park sme pokračovali k známemu vyhliadkovému kolu London Eye., kde sme nastúpili na loď a prepravili sa riekou Temžou k O2 Aréne. Tu nás už čakal autobus. Cestou po rieke sme mohli vidieť ďalšie známe pamiatky Londýna, ako je The Tower of London- bývalé väzenie z 11. storočia, the Millennium Dome a ďalšie.

Potom len cesta trajektom a návrat rovno domov. Žiaci si priniesli kopec zážitkov, nové skúsenosti a rečové zdatnosti.

• Jazykový pobyt - záverečné skúšky

•                  Posledný deň v škole mali žiaci záverečné skúšky. Za úlohu mali vybrať si tému, vytvoriť k nej otázky a spracovať projekt. S otázkami vyrazili do ulíc, kde od ľudí zozbierali odpovede. Zistené informácie spracovali do projektov, ktoré pred všetkými obhajovali. Všetci žiaci prešli skúškou a získali certifikáty.

Školu máme úspešne za sebou, vyrážame do Londýna a tešíme sa domov späť.

• Jazykový pobyt - 9. deň

•             Po víkende sme sa opäť stretli v škole. Žiaci porozprávali, ako strávili spoločný deň s rodinou, potom pracovali na projektoch. Po obede sa odreagovali v zábavnom parku Milky Way. Pozreli si vystúpenie žongléra, prezentáciu dravých vtákov a vyskúšali rôzne atrakcie ako jazdu na horskej dráhe a elektrických autíčkach, laserovú šou, šmyklávky.

Dnes nás čaká posledný deň v škole, žiaci majú záverečné skúšky.