• Ponuka práce - školník/kurič

ZŠ s MŠ Boleráz 456  prijme do pracovného pomeru školníka/kuriča, ktorý má skúsenosti s bežnou technickou údržbou v budove (voda, elektrina), jednoduchou montážou, opravou nábytku a školského zariadenia.

Podmienkou je fyzická zdatnosť, aktívny prístup k práci a spoľahlivosť.

Ponúkame prácu na plný úväzok.

Predpokladaný nástup je od  9. októbra 2023.

Žiadosť o prijatie do zamestnania zasielajte

na email skola@zsboleraz.edupage.org

alebo na adresu školy ZŠ s MŠ Boleráz 456,  919 08 Boleráz.

Bližšie informácie poskytne kontaktná osoba: Mgr. Daniela Miškovičová, tel. 033/5579113.

Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.

• Európsky týždeň jazykov

•          K Európskemu dňu jazykov si žiaci 9. ročníka pod vedením pani učiteľky Gergelyovej pripravili prezentácie o rôznych krajinách, Svoje prezentácie odprezentovali mladším spolužiakom, aby ich inšpirovali a povzbudili k učeniu sa anglického jazyka.

• Biela pastelka - poďakovanie

•         Minulý týždeň sa uskutočnila na našej škole ako aj v materskej škole zbierka Biela pastelka.

Spolu sme vyzbierali sumu 200 eur.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky.

Aj vďaka Vašej pomoci môže Biela pastelka písať krajší príbeh v životoch ľudí nevidiacich a slabozrakých.

• Testovanie pohybových predpokladov prvákov a tretiakov

•  Žiaci našej školy sa zúčastnili testovania pohybových predpokladov žiakov ZŠ. Testovaní boli prvýkrát žiaci prvého ročníka a opakovane boli pretestovaní žiaci tretieho ročníka.

Testy boli zamerané na rôzne pohybové predpoklady, celkovo si prešli testovacou batériou, ktorá obsahovala deväť športových disciplín rôzneho charakteru: ľah- sed, opakovaná zostava s tyčou, viacstupňový vytrvalostný  člnkový beh na 20 m, skok do diaľky z miesta, predklon v sede s dosahovaním, kotúľanie troch lôpt, člnkový beh, vlajková naháňačka a výdrž v zhybe nadhmatom.

Cieľom projektu testovania pohybových predpokladov žiakov je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov ich dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Ďalším cieľom je poradiť rodičom, aby nasmerovali svoje deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

Za pomoc pri testovaní ďakujeme učiteľom, pánovi školníkovi a žiakom z 8. ročníka.

• Banská Štiavnica, Brhlovce - exkurzia

• Vo štvrtok 21.9. 2023 sa žiaci 8. ročníka  a 9.A triedy zúčastnili exkurzie do Banskej Štiavnice, kde navštívili banské múzeum, šachtu Bartolomej, povrchové expozície. Potom sa presunuli do Brhloviec. V Brhlovciach sa nachádzajú zaujímavé skalné obydlia vytesané do sopečných skál tvorených tufom a tufitom. Žiaci sa mohli poprechádzať po ešte funkčnom obydlí,  pozrieť si vystavené exponáty. Počas exkurzie vyplnili pracovný list, ktorý zhrnul ich nové poznatky.

• Dočasná zmena dopravy pri ZŠ - oznam (dôležité)

• Vzhľadom na nové plánované umiestnenie kolotočov v areáli TJ Slavoj a pred ním, bude potrebná dočasná zmena dopravy pri ZŠ s MŠ Boleráz 456 od 26.9. do 4.10.2023.

1. Autobusová zástavka bude premiestnená ku obecnému úradu, na bezpečnosť budú dohliadať zamestnanci OcÚ.
            2. Vjazd ku hlavnému vchodu školy bude obmedzený, riaďte sa dopravným značením a poverenými pracovníkmi.

Vopred prosíme o zvýšenú ohľaduplnosť a bezpečnosť všetkých šoférov, ako aj zamestnancov školy a žiakov.

Ďakujem pekne

Mgr. David Matula

Starosta obce Boleráz

• Pomôžme nevidiacim a slabozrakým – Biela pastelka

Vážení rodičia, milí žiaci,

aj tento rok 22. septembra /piatok/ sa v našej škole uskutoční verejná zbierka Biela pastelka.

Zakúpením symbolickej pastelky, ľubovoľným príspevkom do zbierkovej pokladničky urobíme veľkú vec - pomôžeme niekomu zmeniť život k lepšiemu

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Za akúkoľvek podporu od Vás ďakujeme.

viac: https://bielapastelka.sk/

• Rodičovské združenie  - oznam
          • Rodičovské združenie - oznam

srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 25.09.2023 (pondelok) o 16:30 hod. v triede Vášho dieťaťa.

Jedná sa o plenárne RZ a triedne aktívy.  Budete informovaní o hospodárení Rodičovského združenie pri ZŠ s MŠ Boleráz 456, budú sa voliť triedni dôverníci, ktorí sa následne stretnú s vedením školy o 17.15 hod.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

zamestnanci ZŠ a Rodičovské združenie pri ZŠ

• Cyklus prednášok o dospievaní

•     12. septembra sa naši žiaci zúčastnili prednášky o dospievaní s kvalifikovanou lektorkou zo spoločnosti MP Education.

Pre dievčatá z  5.; 6. a 7. ročníka - téma: Dospievam alebo život plný zmien...

a pre chlapcov zo 6. a 7. ročníka - téma: Na štarte k Mužnosti.

• Ochrana života a zdravia a didaktické hry - oznam

13.09.2023 (stredu) sa uskutoční na našej škole účelové cvičenie - Ochrana života a zdravia /2.st./ a Didaktické hry /1.st./

1. hod – dopravná výchova v triedach, potom požiarny poplach -  nácvik opustenia školskej budovy, potom účelové cvičenie v prírode.

Skrátené vyučovanie – 1. stupeň – do 11.00 h

2. stupeň – do 12.00 h