• ZÁVEREČNÉ UKONČENIE ŠK. ROKA 2022/2023

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujem Vám, že záverečné ukončenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa 30.06.2023 od 7:30 do 08:15 v jednotlivých triedach s triednymi učiteľmi bez prítomnosti rodičov.

Po 1. vyučovacej hodine o 8.15 si vyzdvihnite svoje deti (1. stupeň) pred budovou školy.

Žiaci v tento deň už nemajú obed, nebude fungovať ŠKD.

Všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom školy prajem príjemný oddych, veľa slnečných dní počas prázdnin a dovolenky.

Uvidíme sa opäť v septembri!

• Rozlúčková opekačka v ŠKD

• Rozlúčková opekačka v ŠKD sa aj napriek počasiu vydarila!

Veľmi pekne ďakujeme rodičom za účasť, maškrtky aj pomoc pri upratovaní. Bolo to super!

Deti dostali čertovské vysvedčenie, ktorému sa veľmi tešili!

• Koncoročný výlet do Trnavy

•   Koncoročný výlet do Trnavy sme si spojili viaceré triedy, trieda 8.A, 8.B a 6. ročník. Užili sme si cestu vlakom, akčný film v kine a vyhliadku z Mestskej veže. Odpočinuli sme si na námestí pri dobrej zmrzline.

• Oznam ŠJ  - upozornenie !!!
          • Oznam ŠJ - upozornenie !!!

Milí rodičia,

každý z Vás si v týchto dňoch môže opätovne požiadať o dotáciu na stravu od 01.09.2023. Je to možné cez edupage. Nakoľko do dnešného dňa o dotáciu požiadalo len 80 rodičov, prosím Vás , aby ste to urobili čo najskôr. Budeme radi, ak to bude ešte dnes.

Termín je do 30.06.2023.

Ďakujem za pochopenie a spoluprácu.

• Ochrana života a zdravia - 5. ročník

•                     V rámci účelového cvičenia v 5.A  a 5. B sme sa zamerali na dosiahnutie vyššej telesnej zdatnosti pri výstupe na vyhliadku nad Bolerázom. Všímali sme si miestnu faunu a flóru. Prechádzku sme ukončili spločenskými hrami na školskom ihrisku.

• Skupinové projekty na hodine matematiky v 9. ročníku

•           Posledné hodiny matematiky na základnej škole venovali deviataci skupinovým projektom.

Mohli si vybrať z viacerých tém. Po vypracovaní projektu svoju prácu s väčším či menším úspechom prezentovali pred všetkými deviatakmi.Tak sme mohli vidieť 3 návrhy na záhradný altánok. Jedna skupina vynikala nad ostatnými a veru ich grafický návrh, rozpočet, kalkulácie a všetky návrhy boli vynikajúce.3 skupiny vymysleli stolné hry. Deviataci a pani učiteľky si hneď zahrali 2 so zameraním na matematiku, tretiu so všeobecným rozhľadom si vyskúšali s veľkým úspechom aj šiestaci. Všetky hry mali úspech, boli premyslené a môžu sa ďalej rozrastať, mali peknú grafickú úpravu, dobre sme sa zabávali. Zabavili sme sa i pri lúštení matematických tajničiek , ktoré preverili hlavne teoretické vedomosti.Posledná skupina vytvorila dotazník pre žiakov 5. ročníka so zameraním na priateľstvo a vzťahy v kolektíve. S vyhodnotením dotazníka nás oboznámili pomocou prezentácie v powerpointe. Jednotlivé otázky boli odprezentované slovne i pomocou vydarených diagramov.Žiaci si tak na vlastnej koži mohli overiť, že matematika je so životom každého z nás úzko spätá, no mnohokrát si to vôbec neuvedomujeme.

Veľa úspechov v budúcom štúdiu želám všetkým, Vaša matikárka.

• Školský futbalový turnaj v Trstíne - 1. miesto

•  V sobotu 24. júna na futbalovom ihrisku v Trstíne sa konal futbalový turnaj škôl, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci v zložení Petranský, Herman, Klementovič, Machka, Ivančík, Nemček, M. Hubinský, Jurkovič, Chovanec a Viskupič.

Obsadili sme prvé miesto, najlepším strelcom zápasu bol F. Herman.

Ďakujeme pánovi Klementovičovi za odvoz žiakov a spoluprácu, pani učiteľke Sklenárovej za odvoz a dozor nad žiakmi.

• Turistický krúžok - Katarínka

•         Naše kroky viedli z Prekážky na Katarínku. Cestou sme spoznávali niektoré jedlé huby, nasýtili sme sa lesných jahôd a mali sme možnosť vidieť aj lane s malým lančaťom.

• Posledný týždeň - program

• 26.6. -  účelové cvičenie

- klasifikačná porada

27.6.-29.6. - aktivity s triednymi učiteľmi - odovzdávanie a preberanie učebníc, upratovanie tried, vychádzky, návšteva filmového predstavenia, výlet, súťaže.....

V dňoch 23.6.-29.6. budú triedy 1.stupňa končiť 4.vyučovacou hodinou

a triedy 2.stupňa 5.vyučovacou hodinou.

ŠKD bude fungovať v bežnom režime.

• PROJEKTY GEG 5 ROČNÍK

•   Vyučovanie geografie v 5 ročníku ukončili žiaci prezentáciou svojich projektov. Na fotografiách sú zachytení počas výroby posterov i pri ich prezentácii.

• Žiadosť rodiča k dotácii na obedy zadarmo k 1. septembru 2023

v module Žiadosti / Vyhlásenia sú už aktívne žiadosti pre rodičov, ktorí si opäť môžu požiadať o dotáciu na stravu za obdobie 1/9/2023 – 31/12/2023. V module nájdete aktualizovanú novú žiadosť - Zápisný lístok na stravovanie s Návratkou.

Návratky so zápisným lístkom na ďalší školský rok 2023/2024 je potrebné vyplniť najneskôr do 30.6.2023.

Z pozbieraných žiadostí vytvoríme zoznamy detí oprávnených na poskytnutie dotácie podľa jednotlivých kategórií. Škola zoznamy doručí zriaďovateľovi.

V Zápisných lístkoch s Návratkou rodič uvedie, aký ročník bude jeho dieťa navštevovať budúci školský rok. Podľa toho sa následne dieťa zaradí do správneho zoznamu pre zriaďovateľa.

Ďakujeme za spoluprácu. Je potrebné dodržať časový interval a vyplniť elektronicky návratku v EduPage na ďalší školský rok do 30.6.2023 (vyplniť čo najskôr).