• Turistický krúžok v Nitre

•        V sobotu 27. mája sme objavovali okolie pohoria Tríbeč - vrch Zobor. Vláčikom sme sa odviezli do Nitry aj z Nitry, ale najviac sme si užívali čas v prírode - prišli nás pozdraviť zvieratá ako užovka a jašterica. Pri vysielači sme sa zahrali rôzne hry, aj sme si opekali.

Sme radi, že sa výlet v takom krásnom slnečnom počasí vydaril a že čas s nami strávili aj rodinní príslušníci.

• Banská Štiavnica, Brhlovce - exkurzia 9. ročník a 8.B

•    Dňa 25.5. 2023 sme sa zúčastnili exkurzie v Banskej Štiavnici. Cestou sme videli mnoho krás Slovenska, napríklad Nitriansky hrad, Levický hrad a Nový zámok, ktorý je okrasou banského mesta Banská Štiavnica. Po príchode do banského múzea sme si poobzerali okolie a následne sme sa presunuli do bane. V bani sme počuli veľa nových informácií a zaujímavostí. Cestu autobusom nám spríjemňovali pani učiteľky a hudba. Následne sme sa presunuli do Brhloviec, kde na nás čakali kamenné obydlia. Táto exkurzia nás zaujala a utužila naše vzťahy.

Šimon Adamec, 9. A

Dňa 25. 5. sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili exkurzie v Banskom múzeu v Banskej Štiavnici a v múzeu skalných obydlí v Brhlovciach. Žiaci navštívili štôlňu Bartolomej, kde sa oboznámili s technikami ťažby, ktoré používali baníci v minulosti, ale aj v dnešnej dobe. V Brhlovciach sme videli skalné obydlia, ktoré sú obývané dodnes. Cestou sme videli Nitriansky a Levický hrad, Nový zámok v Banskej Štiavnici a kaštieľ Svätý Anton. Exkurziu sme si užili a odnášame si z nej pekné spomienky.

Tatiana Trníková, 9. B

Dňa 25. 5.sme sa my žiaci 9. a 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Banskej Štiavnici. Navštívili sme štôlňu Bartolomej, kde sme sa dozvedeli veľa nových faktov. Po exkurzii v štôlni sme sa presunuli do Brhloviec, kde sme navštívili skalné obydlia. Počas cesty sme videli veľa zaujímavých miest - rôzne hrady, zámky a pod. Počas celej exkurzie sme vypĺňali pracovný list o tom, čo sme sa dozvedeli. Cestu autobusom sme si spríjemňovali hudbou a spevom. Počasie bolo pekné a slnečné. Výlet sme si užili.

Natália Klementovičová, 9. A

• Úspešné florbalistky v okresnom kole

•             23. mája žiačky S. Baráková, P. Dobšovičová, S. Gajarská, S. Jursová, L. Koleňáková, S. Kostolanská, M. Krivošíková, N. Kučerová, P. Lenoráková, V. Poncová a J. Svinčáková v okresnom kole vo florbale získali 3. miesto.

Blahoželáme!

• Prevencia sociálno-patologických javov - prednáška

•         V dňoch 18. a 23. mája sa žiaci 7. až 9. ročníka zúčastnili  prednášky odborníčky  – mjr. Ing. S. Bokorovej, v ktorej sa venovala témam ako požívanie omamných a psychotropných látok, ich vplyv na ľudský organizmus, trestnoprávna zodpovednosť mladých ľudí.

• Západoslovenské múzeum - exkurzia

•     23. mája sa žiaci 1., 2.A a 2. B triedy zúčastnili exkurzie v Západoslovenskom múzeu v Trnave.

Žiaci si pozreli historické hračky, svet zvierat a krásne historické kroje.Deti si mohli vytvorit svoje vlastné ornamenty.

• Koncoročné fotografovanie tried

Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že zajtra 24. mája 2023 (streda) bude fotografovanie tried.

Prváci sa budú fotiť aj so šlabikárom.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Krajské kolo súťaže MIDICOOLvoley - 2. miesto

•    22. mája naši žiaci F. Herman, F. Klementovič, M. Malovec, M. Doboš, M. Hubinský, E. Viskupič, A. Chovanec v krajskom kole súťaže vo volejbale, ktoré sa koré sa konalo v Skalici, obsadili 2. miesto.

Blahoželáme a tešíme sa z úspechu!

• Aktivity v 8.A

• Deň mlieka v 8.A sa začal prezentáciou o mlieku a mliečnych výrobkov. Následne žiaci vypracovali kvíz, ktorý bol súčasťou prezentácie. Na záver sme spravili chemický pokus s povrchovým napätím mlieka a ochutnali puding, ktorý sme si uvarili.

Triednicku hodinu sme zamerali na kyberšikanu, žiaci tiež vypracovali dotazník.

• Chemický pokus

• Pani učiteľka Gergelyová pripravila pre žiakov chemický pokus " rozrušenie povrchového napätia na hladine mlieka"

• Mliečny deň v 9.A

• Mlieko a mliečne výrobky sú neoddeliteľnou súčasťou zdravej výživy. Každý rok si tento fakt prípomíname oslavou Dňa mlieka. Aj my sme si tento deň spestrili mnohými aktivitami - pripravili sme si syrovú nátierku, pochutili sme si na smotanových pohároch a čokoládovom pudingu, naučili sme sa pomenovať základné mliečne výrobky v anglickom jazyku a nakoniec sme si preverili naše vedomosti o mlieku zaujímavým kvízom.

Bol to veľmi príjemný deň.

Deviataci

• Projektový deň v 4. ročníku

•       Žiaci v rámci projektového dňa vypracovali kvíz, pri ktorom si upevnili svoje vedomosti o mlieku.

Pochutili sme si na pudingu, ktorý nám pripravili pani kuchárky. Na záver sme si vyrobili banánový koktejl.

• Deň mlieka v 7. ročníku

•        17. mája žiaci  7. ročníka vyzdobili tabuľu svojimi kresbami, aby sme si pripomenuli Deň mlieka.

Na hodine matematiky sme riešili príklady s použitím mliečnych výrobkov, či umiestňovaním kravičiek do stajne.

Na hodine chémie boli svedkami chemického pokusu " rozrušenie povrchového napätia na hladine mlieka". Počas 4. a 5. hodiny sme si preverili svoje vedomosti o mlieku pomocou kvízu, besedy o význame mlieka v našom živote a vlastnými zážitkami a skúsenosťami s mliekom.

Hodinu sme zakončili ochutnávkou čokoládového pudingu. ktorý pripravili tety kuchárky v jedálni.