• Vyhlásenie o bezpríznakovosti po jarných prázdninách

•  Vážení rodičia,

po každom prerušení dochádzky do školy, ktoré trvá 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (bez víkendov a sviatkov) je v záujme ochrany zdravia na škole potrebné odoslať „Vyhlásenie o bezpríznakovosti“  žiaka. Treba ho odoslať elektronicky, a to prostredníctvom platformy EduPage.

Postup: žiadosti-vyhlásenia/pridať žiadosť-vyhlásenie/vyhlásenie o bezpríznakovosti/vybrať dátum/podať novú žiadosť.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

• RAJO oznam školy - školský automat

•                        Vážené vedenie školy,

vážení rodičia, milí žiaci,

dlhodobou stratégiou spoločnosti RAJO v rámci Školského programu je sprostredkovať čo najväčšiemu počtu žiakov dotované mliečne produkty prostredníctvom siete škôl na Slovensku.

Preto je nám ľúto, že vám musíme oznámiť, že pre neočakávane vysoký záujem škôl a žiakov zapojených do Školského programu o dotované RAJO mliečne produkty došlo aktuálne k vyčerpaniu štátnych a európskych prostriedkov pomoci na zabezpečenie bezplatnej dodávky do školských zariadení pridelených našej spoločnosti.

I napriek tomu, že vzniknutú situáciu intenzívne riešime s kompetentnými organizáciami, musíme, žiaľ, momentálne pozastaviť predaj našich mliečnych výrobkov do školských zariadení za dotované ceny.

Do vyriešenia situácie znižujeme cenu mliečnych nedotovaných

výrobkov v našich školských automatoch od 15.2.2023 nasledovne:

• Brejky biele mlieko 3,5% 250 ml na 0,40 EUR / ks
            • Brejky biele mlieko bezlaktózové 3,5 % 250 ml na 0,50 EUR / ks

Cena všetkých nedotovaných ochutených mliek ostáva 0,60 EUR / ks.

O aktuálnej situácií Vás budeme priebežne informovať.

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie.

Team školské mlieko

RAJO s.r.o.

• Testovanie piatakov - T5 2023 zrušené!

•   Dočasne poverený minister školstva Ján Horecký zrušil tohtoročné externé testovanie žiakov piateho ročníka základných škôl. To sa malo pôvodne uskutočniť 17. mája. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, ktoré v stredu (1. 2.) zverejnili na webe rezortu školstva.

Dôvodom zrušenia tohtoročného Testovania 5 sú opatrenia, ktorých účelom bolo obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19, čím došlo k výraznému zásahu do školského vyučovania v školách.

„Opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 viedli predovšetkým k prechodu na dištančné vzdelávanie, čo mohlo v niektorých prípadoch viesť k rozdielnej kvalite poskytovaného vzdelávania v závislosti od možností jednotlivých škôl. Dištančné vzdelávanie malo zároveň negatívny vplyv aj na psychiku žiakov,“ uvádza sa v rozhodnutí.

• Drahý Pablo Picasso - vyhodnotenie

•           Vo výtvarnej súťaži Drahý Pablo Picasso naše žiačky dosiahli krásne úspechy.

1. miesto obsadila Dorotka Lopatková, 2. miesto Sandra Kostolanská, obe zo 7. triedy.

• Prednášky z cyklu Keď dospievam...

•      1.februára sa dievčatá  z 5. a 6. ročníka zúčastnili prednášky na tému „Dospievam alebo život plný zmien...“

Pre chlapcov 8. a 9. ročníka bola prednáška na tému „Cesta k MUŽnosti“.

Obe boli zrealizované v spolupráci s MP Education, vedené kvalifikovanou lektorkou.

Prednášky boli zamerané na fyzické, psychické a vzťahové zmeny v období dospievania.

• Aktivity ŠKD 2

• Ako vyzerá severný pól? - výroba ľadových medveďov

V rámci výtvarnej deti skúšali prácu s tušom - šipový ker.

Tiež sme sa pripravovali na karneval a vyrobili si krásne škrabošky.

Nakoniec sme mali balónovú šou plnú zábavy.