• Jarné prázdniny

•            Jarné prázdniny sú v šk. roku 2021/22 od 28. februára 2022 do 4. marca 2022.

Žiaci sa vrátia do školy 7. marca 2022 (pondelok).

• Oznam ohľadom stravovania žiakov - dôležité

• Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujem Vám, že  v dňoch 24. a 25.02.2022 (štvrtok a piatok) z personálnych a organizačných dôvodov v ŠJ nebudú obedy pre žiakov ZŠ.

Prosím rodičov žiakov, ktorí navštevujú ŠKD, aby zabezpečili deťom viac stravy v dané dni, poprípade si ich vyzdvihli v skoršom čase.

Ďakujem za pochopenie a spoluprácu.

Mgr. D. Miškovičová, riaditeľka školy

• Oznam - 2. stupeň prechod na dištančné vzdelávanie

• Vážení rodičia, milí žiaci 2. stupňa,

riaditeľstvo ZŠ s MŠ Boleráz Vám oznamuje, že v dňoch 15.- 18. februára 2022  z dôvodu vysokého počtu pozitívnych žiakov a chorobnosti zamestnancov prechádzame na 2. stupni  z prezenčného vyučovania na dištančné.

V karanténe sa momentálne nachádza 9 tried, ktoré sa učia dištančne. Zostávajúce triedy vykazujú zvýšenú chorobnosť.

Vyučovať sa bude online cez Teams podľa upraveného rozvrhu.

Do školy nastúpia žiaci 2.stupňa v pondelok 21. februára 2022.

1. stupeň sa vyučuje prezenčne, okrem tried, ktoré sú v karanténe.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

• Darujte škole 2% z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovnovzdelávacieho procesu na škole
            • skrášlenie a zmodernizovanie priestorov školy

Ako postupovať :

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

Do 15.2.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

Stiahnite si a vyplňte  tlačivo :   vyhlasenie_2_.pdf​​​​​​​

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Ďakujeme za Vašu podporu !

• Súhrn zmien v Školskom semafore k 4.2.2022

•                 Manuál je aktualizovaný k 4. 2. 2022 z dôvodu potreby spresnenia postupov ukončovania izolácie (vrátane návratu žiakov k fyzickej aktivite po izolácii) a karantény detí a žiakov a upresnenia výnimky z karantény pre účel návštevy školy, školského zariadenia a mimovyučovacích aktivít.

- V prípade pozitívneho výsledku Ag samotestu môže rodič po ukončení domácej izolácie svojho dieťaťa predložiť škole, školskému zariadeniu a pri mimovyučovacích aktivitách „Čestné vyhlásenie o pozitivite Ag samotestu na ochorenie COVID-19 a o absolvovaní izolácie“ . Na základe tohto čestného vyhlásenia bude mať žiak výnimku z karantény iba v škole, v školskom zariadení a pri mimovyučovacích aktivitách v prípade, že príde do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19.

-  Pokiaľ bol žiak v izolácii na základe pozitívneho výsledku Ag samotestu, dôrazne odporúčame pri návrate do školy (večer alebo ráno pred nástupom) absolvovanie Ag samotestu, aby sa minimalizovalo riziko prenosu nákazy na pôdu školy. Žiak nastupuje do školy iba v prípade negatívneho výsledku Ag samotestu.

-  Pri návrate do školy sa nevyžaduje potvrdenie o ukončení izolácie od lekára, rodič predloží iba „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“.

celé znenie :    21980(1).pdf​​​​​​​

• Divadielko v ŠKD2

•               Na Estetickovýchovnej oblasti výchovy v Školskom klube detí 2 sme si vyrobili z odpadového materiálu (krabica) divadielko. Postavičky sme vytvorili z výkresov a vyfarbili farbičkami a fixkami. Pohyb s nimi nám umožňujú nalepené špajle. Rozvíjali sme spoluprácu, kreativitu a efektívnu komunikáciu prostredníctvom hrania s postavičkami. Vypočuli sme si scénky kamarátstva, úteku, bitky i hrdinstva.

• 1. polrok v 1.A

•       Záver 1. polroka sa niesol v 1.A v karnevalovej nálade, nechýbalo vyhodnotenie masiek či rozne zábavné súťaže.