• Pomôžme nevidiacim a slabozrakým – Biela pastelka

•         Vážení rodičia, milí žiaci,

aj tento rok sa v našej škole uskutoční verejná zbierka Biela pastelka.

Zbierka bude prebiehať od 23. do 30. septembra.

Zakúpením symbolickej pastelky, ľubovoľným príspevkom do zbierkovej pokladničky urobíme veľkú vec - pomôžeme niekomu zmeniť život k lepšiemu

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Za akúkoľvek podporu od Vás ďakujeme.

Viac:  https://bielapastelka.sk/

• Energoland Mochovce - exkurzia 8.ročník

• 14. septembra 2022  sme v rámci exkurzie navštívili Energoland v Mochovciach..

Energoland je informačné centrum o energii a výrobe elektriny, ktoré otvorili Slovenské elektrárne 14. októbra 2014 v Mochovciach pri atómovej elektrárni.

Videli sme simuláciu získavania energie štiepením jadra uránu. Žiaci si aj sami vyskúšali vyrobiť energiu napr. na bicykli alebo behom. Dozvedeli sa mnoho informácií o jadrových reakciách, stavbe atómu, likvidácii rádioaktívneho odpadu, uhlíkovej stope a mnoho iného.

žiaci 8. ročníka

• Rodičovské združenie 19.9.2022 - pozvánka

srdečne Vás pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v pondelok 19. septembra 2022 o 16.30 hod. v triede Vášho dieťaťa. Jedná sa o plenárne RZ a triedne aktívy.

O 17.15 hod. bude zasadnutie Rady školy a výboru ZRPŠ.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

• Ochrana života a zdravia a didaktické hry - oznam

• 16.09. 2022 (piatok) sa uskutoční na našej škole účelové cvičenie - Ochrana života a zdravia /2.st./ a Didaktické hry /1.st./

1. hod – dopravná výchova v triedach, potom požiarny poplach -  nácvik opustenia školskej budovy, účelové cvičenie v prírode po triedach.

Skrátené vyučovanie – 1. stupeň – do 11.00 h

2. stupeň – do 12.00 h

V prípade nepriaznivého počasia sa aktivity uskutočnia v triedach.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

Vážení rodičia, milí žiaci,

slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční v pondelok 5. septembra  2022 o 7.30 hod. v kultúrnom dome. Predpokladaný koniec je o 8.15 hod.

Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy, ktoré trvá 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (bez víkendov a sviatkov) je v záujme ochrany zdravia na škole potrebné odoslať „Vyhlásenie o bezpríznakovosti“  žiaka. Treba ho odoslať elektronicky, a to prostredníctvom platformy EduPage.  Postup: žiadosti-vyhlásenia/pridať žiadosť-vyhlásenie/vyhlásenie o bezpríznakovosti/vybrať dátum/podať novú žiadosť.

Zároveň žiadame všetkých rodičov, ktorí prevzali na konci školského roka samotesty, aby svoje deti otestovali.

ŠKD ani školská jedáleň tento deň nebude, budú v prevádzke od utorka 6. septembra.