• Online podujatie Kam na strednú?

• Kam na strednú - online týždeň otvorených dverí stredných škôl vo forme otázok a odpovedí.

Ako, kedy a kde bude prebiehať podujatie Kam na strednú?

Podujatie prebieha od 28.11 do 2.12. online na portáli Kam na strednú (www.kamnastrednu.sk). Online si budete môcť prezrieť prezentácie stredných škôl a dozvedieť sa o zameraní, štúdiu a aktivitách  stredných škôl, spoznať pedagógov a zistiť, aké je uplatnenie po ukončení štúdia.

• J. Horecký - List riaditeľom škôl

• Vážení rodičia, milí žiaci,

v poslednom čase čelíme násilným incidentom, ktorým sme boli doposiaľ na Slovensku ušetrení. Preto som sa rozhodol Vás adresne osloviť a priblížiť Vám nielen kroky ministerstva školstva v otázke bezpečnosti na školách, ale aj materiály a informácie, ktoré sú dostupné či už na stránke ministerstva školstva, alebo jeho priamo riadených organizácii.

Ján Horecký, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

viac: List_riaditelom___24112022.docx

• Prichádza nová školská kolekcia - hlasovanie

• Vážení rodičia, milí žiaci,
                     máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!
            Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe!

Hlasujte 28.11. až 2.12.2022 o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac.

Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny, ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasujte za motív, ktorý sa Vám najviac páči.

Hlasovať môžete tu:   https://schoolsunited.cz/hlasovani/9cdfc0df

Ponuku nám sprostredkovala spoločnosť Schools United, ktorá týmto projektom prezentuje motto - Zbližujeme ľudí na školách. Hlasovanie je dobrovoľné, rovnako aj neskorší nákup produktov.

Prajem Vám príjemný deň.

• Triedne schôdzky ZRPŠ - oznam

pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia v pondelok 21.novembra  podľa oznamu triednych učiteľov (individuálne konzultácie alebo spoločná triedna schôdzka).

Tešíme sa na Vašu účasť!

• Turistickým chodníčkom...

• V sobotu 12.11. nám vyšlo nádherné počasie a vybrali sme sa na turistiku Častá-Horné Orešany. Príroda nás potešila rôznymi čarovnými zázrakmi. V nohách máme síce 15 kilometrov, ale zažili sme veľa zábavy, príjemných rozhovorov a už sa tešíme na ďalší výlet.

trieda štvrtákov

• iBobor, kategória Drobec

• V informatickej súťaži Drobec, ktorá sa konala 8. novembra boli úspešní:

K. Ovsenáková

A. Ružarovská

H. Šilhavíková

Gratulujeme!

• Riaditeľské voľno - 18.11.2022

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Boleráze 456 Vám týmto oznamuje že

dňa 18.11.2022 (piatok)

udeľuje všetkým žiakom školy 1. - 9. ročníka

riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Mgr. D. Miškovičová, riaditeľka školy

• iBobor, kategória Kadet

Naša škola sa zapojila do informatickej súťaže iBobor, ktorá prebieha v rôznych kategóriách.

• Drobci: 2.-3. ročník ZŠ,
            • Bobríci: 4.-5. ročník ZŠ,
            • Benjamíni: 6.-7. ročník ZŠ
            • Kadeti: 8.-9. ročník ZŠ.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

7.11. v kategórii Kadet boli úspešní riešitelia: T. Dekan, P. Lenoráková, J. Svinčáková  a L. Buchelová.

• Aktivity v ŠKD2 počas októbra

• V mesiaci október sme sa zahrali na pani jeseň a vyrobili si jesenné čelenky z listov,oslávili sme deň jablka, tiež sme si uctili našich starých rodičov a vyrobili sme im malý darček.

Rozlúčili sme sa s bocianmi, ktorí od nás na zimu odlietajú.

Tiež sme sa zahrali na módnych návrhárov a venovali sme sa vlastnostiam rôznych látok. Na záver  mesiaca sme si užili tanečné popoludnie s maskami.

• Farebný týždeň na škole

• Posledný októbrový týždeň sa na našej škole niesol oslavou jesene v znamení farieb.

Počas "predprázdninového" týždňa sme sa každý deň obliekli do inej farby. Bolo to veľmi pekné a príjemné na pohľad. Ďakujem všetkým učiteľom a žiakom, ktorí sa aktívne a s radosťou zapájali do farebného týždňa.

• Projekt Krokus

• 3.11. 2022 sme spolu so siedmakmi v rámci projektu Krokus (Šafrán), zasadili cibuľky žltých krokusov, ktoré kvitnú približne v dobe Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (27. január). Žltá farba kvetov symbolizuje Dávidovu hviezdu, ktorú boli nútené nosiť deti počas nacistických perzekúcii. Tento projekt upozorňuje žiakov na nebezpečenstvo predsudkov, nenávisti a diskriminácie, s ktorými sa vo veľkej miere stretávame aj v súčasnosti.