• Slávnostné ukončenie šk. roka

Ukončenie šk. roka 2021/2022 bude vo štvrtok 30.6.2022.

O 7.30 h sa žiaci presunú do svojich tried.

Cez školský rozhlas si vypočujú hymnu, báseň, príhovor p. riaditeľky.  Následne triedni učitelia vyhodnotia výchovno – vzdelávacie výsledky žiakov za 2. polrok, vydajú vysvedčenia, rozdajú odmeny.

Žiaci v tento deň už nemajú obed, nebude fungovať ŠKD.

• Účelové cvičenie v Hornom háji

•            24. júna branné cvičenie bolo spojené s turistikou a opekačkou v Hornom háji pri Vajcovke.
            Žiaci si opekali prinesené špekáčiky a oddychovali na lúke za potokom.

• Dlaň dokorán

•             Žiaci 2.stupňa sa zapojili do celoslovenskej výzvy "Dlaň dokorán". Úlohou výzvy bolo vytvoriť farebné dlane s dobrými skutkami, ktoré sme pospájali. Spoločne vytvorili 12 m a 70 cm dobrých skutkov.

Výzva je súčasťou projektu Detský čin roka, ktorého cieľom je šíriť myšlienku dobra u detí.

• Olympijský deň na 1. stupni

•           17. jún sa na našej škole niesol v znamení Olympijských hier. Deti vymenili učebnice za tenisky a zmerali si svoje sily v rôznych športových disciplínach. Ako každé OH i my sme začali nástupom, hymnou, vztýčením zástavy. Samozrejme nemohla chýbať prísaha detí - športovcov o dodržiavaní pravidiel fair-play.

Odmenou za športové výkony boli krásne medaily a sladká odmena.

• Modra - exkurzia

•                    Žiaci 8. A, 8. B a 7. B navštívili 10. 6. 2022 Pamätnú izbu a Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre a poklonili sa pamiatke kodifikátora spisovnej slovenčiny na cintoríne v Modre.
            Žiaci mali pekný zážitok aj z výstupu na rozhľadňu na Veľkej homoli.

• Midicoolvolley - celoslovenské kolo

•       Žiaci Lančarič, Petranský, Urban, Adamec, Fajtl a Bublinec v sprievode s pánom učiteľom

Šarvaicom sa  zúčastnili celoslovenského kola súťaže Midicoolvolley v Šamoríne.

Obsadili pekné 7. miesto.

Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!

• Tisíc a jedna stories - anglicko-slovenská rozprávka

14. júna mali naši žiaci možnosť ocitnúť sa v rozprávke z exotických čias, keď ľudia ešte lietali na kobercoch, nosili sa na chrbte veľryby a dokázali sa rozprávať s vtákmi.

Herci zahrali príbehy plné zázrakov a ľudskej múdrosti.

Veríme, že si deti odniesli nielen príjemné zážitky, ale obohatili i svoju slovnú zásobu v anglickom jazyku.

• Školský program - školské ovocie

•      Školský program Školské ovocie pravidelne poskytuje našim žiakom sezónné ovocie, zeleninu a ovocné šťavy.

Tentokrát to boli sladučké jahôdky.

V rámci programu sme dostali aj ovočný stromček jabloň, krorý sme zasadili na školský dvor.

Už sa tešíme na prvú úrodu!

• Preventívne aktivity - CPPPaP Trnava

V piatok 10.júna navštívili našu školu pracovníčky z CPPPaP v Trnave. Uskutočnili v jednotlivých triedach preventívne aktivity na vybrané témy :

v 4. ročníku  - Komunikácia a riešenie konfliktov

v 5. ročníku  - Podpora zdravých vzťahov v triede

v 6. ročníku -  Tolerancia v triede

v 7. ročníku  -  Komunikácia a riešenie konfliktov

Po skončení prednášok sme sa podelili o ich postrehy, informácie a odporúčania.

• Rôznorodosť očami detí

•                V ŠKD 3 sme si rozprávali o rôznorodosti. Z papierových skladačiek sme poskladali ľudí rôznej národnosti, ktoré sme museli uhádnuť a potom ich nakresliť.

Tiež sme si zatancovali rôzne národne tance a zo skladačiek sme stavali typické stavby pre daný štát.

• Prevencia sociálno-patologických javov - prednáška PZ

9. júna sa žiaci 8. ročníka zúčastnili na prednáške odborníčky  – mjr. Ing. S. Bokorovej, v ktorej sa venovala témam ako požívanie omamných a psychotropných látok, ich vplyv na ľudský organizmus, trestnoprávna zodpovednosť mladých ľudí.