• E-testovania JESEŇ 2023

• Naša škola sa v rámci E- testovania zapojila do jesenného testovania 2023.

Žiaci jednotlivých tried riešili elektronické testy zo slovenského jazyka a literatúry,  matematiky,  anglického jazyka  a aj testy overujúce čitateľskú a matematickú gramotnosť.

• Školské kolo olympiády v slovenskom jazyku

•     17.10.2023 sa na našej škole konalo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Spomedzi 20 súťažiacich žiakov 8. a 9. ročníka boli úspešní riešitelia:

A. Lovecká, Z. Gonšorová, S. Gonšor, S. Jursová, N. Piačková, L. Kollárová a N. Hostinová.

Úspešným riešiteľom blahoželáme a A. Loveckej, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole, držíme palce!

• Na skle maľované - výchovný koncert

• 23.10. sme sa stretli s kultovým Jánošíkom z muzikálu Na skle maľované, ktorého stvárnil herec a spevák Peter Gažo. Spolu s producentom a gitaristom Jurajom Jaroščiakom nám zaspievali najkrajšie muzikálové pesničky, ktorých texty nám priblížili pomocou veľkoplošnej projekcie. Divadelný kostým, široký opasok, valaška a hovorené slovo nás vrátili do čias života a smrti legendárneho slovenského zbojníka a národného hrdinu.

• Deň jablka 2023

Aj tento rok sme si v našej škole opäť pripomenuli DEŇ JABLKA. Pani učiteľky v každej triede mali pre deti pripravené zaujímavé jabĺčkové aktivity. Súťažili sme o najväčšie a najmenšie jablko, ochutnávali sme dobroty z jabĺk, obliekli sme sa do farieb jabĺk, tvorili sme recepty, v školskej kuchynke sme piekli jablkový koláč.

Ďakujeme všetkým za účasť a pomoc.

• Očkovanie proti vírusu HPV - informácia

odbor školstva Trnavského samosprávneho kraja nás požiadal o súčinnosť pri preposlaní informačného letáku k HPV očkovaniu v rámci prevenčného programu.

V prípade záujmu o očkovanie je možné prísť aj bez registrácie.

Bližšie informácie nájdete v priloženom letáku.

• Malí programátori bez digitálnych technológií!

•             V rámci Týždňa programovania si žiaci 1.A; 1.B a 2. triedy vyskúšali programovať živého robota Robyho (nášho školského digitálneho koordinátora). Konkrétnymi krokmi pomoci šípok (hore, dole, vravo, vľavo, otočiť atď.) naučili Robyho natrieť si chlieb s nutelou, pohybovať sa v offline hre zo štartu do cieľa. Žiaci sa veľmi zabavili a sami sa chceli stať na chvíľu robotom, ktorý naslovo poslúcha krok, ktorému rozumie.

• Školské kolo technickej olympiády

•                11.10.2023 žiaci z 5. až 9. ročníka sa zúčastnili školského kola Technickej olympiády. Súťaž sa uskutočnila online formou.

Kategória A                                                       Kategória B

Úspešní riešitelia:                                            Úspešní riešitelia:

L. Kollárová                                                        E. Gergelyová

M. Babirát

Z. Gonšorová

M. Cehlárik

A. Prettenhoferová

S. Kostolanská

S. Nemček

F. Herman

R. Koleňák

Do OK postupujú L. Kollárová, M. Babirát, E. Gergelyová.

Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným.

• Voľby zástupcov rodičov do Rady školy- výsledky

Vážení rodičia,

cez Edupage prebehla voľba zástupcov rodičov do Rady školy pri ZŠ s MŠ Boleráz 456. Zo 14 nominovaných kandidátov bolo potrebné zvoliť troch zástupcov.

Členmi Rady školy pri ZŠ s MŠ Boleráz 456 na funkčné obdobie 2023-2027 sa stali zástupcovia rodičov ZŠ:

1. Mgr. Lýdia Bališová

2. Pharm.Dr. Miroslava Cehláriková

3. Mgr. Diana Dúcka

Gratulujeme!

• JE Mochovce - exkurzia

•              13.10.2023 sa žiaci 8. a 7. ročníka zúčastnili exkurzie do Jadrovej elektrárne v Mochovciach. Oboznámili sa s rôznymi typmi elektrární, ich spôsobom fungovania, históriou aj uhlíkovou stopou.  Podrobnejšie sa dozvedeli o fungovaní jadrovej elektrárne, videli simuláciu reaktora a skladovanie jadrového odpadu. Najviac žiakov zaujali rôzne atrakcie, ktoré si sami vyskúšali, napríklad výrobu elektrickej energie vlastným pohybom, programovanie rôznych simulácií, elektrickú motorku budúcnosti, Van de Graafov generátor.

Z exkurzie sa vrátili plní pozitívnych zážitkov.

• Kam na strednú školu?

•          Dňa 12.10.2023 žiaci navštívili prezentáciu stredných škôl, organizovanú trnavskou župou, pod názvom “Kam na strednú školu?”. V Mestskej športovej hale v Trnave si 44 stredných škôl pripravilo okrem propagačných materiálov aj svoje výrobky, workshopy a žiaci sa mohli spýtať, čo ich zaujíma.

Potom sa deviataci vláčikom odviezli do Strednej dopravnej školy, kde ich čakali rôzne aktivity.

• Európsky týždeň jazykov

• Deviataci nakreslili, napísali a prerozprávali vtipy v troch rôznych jazykoch.

Siedmaci si potrápili jazyk s jazykolammi v rôznych jazykoch, ktoré aj nakreslili.