• MDD - návšteva výstavy poľovníckych trofejí

Ďakujeme poľovníckemu združeniu Srnka Boleráz, že si žiaci mohli pozrieť výstavu poľovníckych trofejí v kultúrnom dome, vypočuť pútavý výklad.

Žiaci 1. stupňa dostali od združenia sladkosti.

• Oslavy MDD na škole

•      Dňa 2. júna (piatok) na našej škole spoločne oslávime Medzinárodný deň detí - nebudeme sa učiť.

Od rána sú pre deti pripravené rôzne aktivity.

Žiaci 1. stupňa budú na ihrisku sledovať vystúpenie psovoda. Hasiči pripravili pre deti na dopoludnie rôzne súťaže.

Starších žiakov čakajú  športové súťaže podľa harmonogramu, opekačka na školskom dvore a triedne aktivity.

Od 10. hodiny si pozrieme výstavu poľovníckych trofejí v kultúrnom dome.

Žiaci 1.stupňa končia vyučovanie o 11.00 hod, žiaci 2. stupňa o 11.15 hod.

• Turistický krúžok v Nitre

•        V sobotu 27. mája sme objavovali okolie pohoria Tríbeč - vrch Zobor. Vláčikom sme sa odviezli do Nitry aj z Nitry, ale najviac sme si užívali čas v prírode - prišli nás pozdraviť zvieratá ako užovka a jašterica. Pri vysielači sme sa zahrali rôzne hry, aj sme si opekali.

Sme radi, že sa výlet v takom krásnom slnečnom počasí vydaril a že čas s nami strávili aj rodinní príslušníci.

• Banská Štiavnica, Brhlovce - exkurzia 9. ročník a 8.B

•    Dňa 25.5. 2023 sme sa zúčastnili exkurzie v Banskej Štiavnici. Cestou sme videli mnoho krás Slovenska, napríklad Nitriansky hrad, Levický hrad a Nový zámok, ktorý je okrasou banského mesta Banská Štiavnica. Po príchode do banského múzea sme si poobzerali okolie a následne sme sa presunuli do bane. V bani sme počuli veľa nových informácií a zaujímavostí. Cestu autobusom nám spríjemňovali pani učiteľky a hudba. Následne sme sa presunuli do Brhloviec, kde na nás čakali kamenné obydlia. Táto exkurzia nás zaujala a utužila naše vzťahy.

Šimon Adamec, 9. A

Dňa 25. 5. sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili exkurzie v Banskom múzeu v Banskej Štiavnici a v múzeu skalných obydlí v Brhlovciach. Žiaci navštívili štôlňu Bartolomej, kde sa oboznámili s technikami ťažby, ktoré používali baníci v minulosti, ale aj v dnešnej dobe. V Brhlovciach sme videli skalné obydlia, ktoré sú obývané dodnes. Cestou sme videli Nitriansky a Levický hrad, Nový zámok v Banskej Štiavnici a kaštieľ Svätý Anton. Exkurziu sme si užili a odnášame si z nej pekné spomienky.

Tatiana Trníková, 9. B

Dňa 25. 5.sme sa my žiaci 9. a 8. ročníka zúčastnili exkurzie v Banskej Štiavnici. Navštívili sme štôlňu Bartolomej, kde sme sa dozvedeli veľa nových faktov. Po exkurzii v štôlni sme sa presunuli do Brhloviec, kde sme navštívili skalné obydlia. Počas cesty sme videli veľa zaujímavých miest - rôzne hrady, zámky a pod. Počas celej exkurzie sme vypĺňali pracovný list o tom, čo sme sa dozvedeli. Cestu autobusom sme si spríjemňovali hudbou a spevom. Počasie bolo pekné a slnečné. Výlet sme si užili.

Natália Klementovičová, 9. A

• Úspešné florbalistky v okresnom kole

•             23. mája žiačky S. Baráková, P. Dobšovičová, S. Gajarská, S. Jursová, L. Koleňáková, S. Kostolanská, M. Krivošíková, N. Kučerová, P. Lenoráková, V. Poncová a J. Svinčáková v okresnom kole vo florbale získali 3. miesto.

Blahoželáme!

• Prevencia sociálno-patologických javov - prednáška

•         V dňoch 18. a 23. mája sa žiaci 7. až 9. ročníka zúčastnili  prednášky odborníčky  – mjr. Ing. S. Bokorovej, v ktorej sa venovala témam ako požívanie omamných a psychotropných látok, ich vplyv na ľudský organizmus, trestnoprávna zodpovednosť mladých ľudí.

• Západoslovenské múzeum - exkurzia

•     23. mája sa žiaci 1., 2.A a 2. B triedy zúčastnili exkurzie v Západoslovenskom múzeu v Trnave.

Žiaci si pozreli historické hračky, svet zvierat a krásne historické kroje.Deti si mohli vytvorit svoje vlastné ornamenty.

• Koncoročné fotografovanie tried

Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že zajtra 24. mája 2023 (streda) bude fotografovanie tried.

Prváci sa budú fotiť aj so šlabikárom.

Ďakujeme za spoluprácu.

• Krajské kolo súťaže MIDICOOLvoley - 2. miesto

•    22. mája naši žiaci F. Herman, F. Klementovič, M. Malovec, M. Doboš, M. Hubinský, E. Viskupič, A. Chovanec v krajskom kole súťaže vo volejbale, ktoré sa koré sa konalo v Skalici, obsadili 2. miesto.

Blahoželáme a tešíme sa z úspechu!

• Aktivity v 8.A

• Deň mlieka v 8.A sa začal prezentáciou o mlieku a mliečnych výrobkov. Následne žiaci vypracovali kvíz, ktorý bol súčasťou prezentácie. Na záver sme spravili chemický pokus s povrchovým napätím mlieka a ochutnali puding, ktorý sme si uvarili.

Triednicku hodinu sme zamerali na kyberšikanu, žiaci tiež vypracovali dotazník.

• Chemický pokus

• Pani učiteľka Gergelyová pripravila pre žiakov chemický pokus " rozrušenie povrchového napätia na hladine mlieka"

• Mliečny deň v 9.A

• Mlieko a mliečne výrobky sú neoddeliteľnou súčasťou zdravej výživy. Každý rok si tento fakt prípomíname oslavou Dňa mlieka. Aj my sme si tento deň spestrili mnohými aktivitami - pripravili sme si syrovú nátierku, pochutili sme si na smotanových pohároch a čokoládovom pudingu, naučili sme sa pomenovať základné mliečne výrobky v anglickom jazyku a nakoniec sme si preverili naše vedomosti o mlieku zaujímavým kvízom.

Bol to veľmi príjemný deň.

Deviataci

• Projektový deň v 4. ročníku

•       Žiaci v rámci projektového dňa vypracovali kvíz, pri ktorom si upevnili svoje vedomosti o mlieku.

Pochutili sme si na pudingu, ktorý nám pripravili pani kuchárky. Na záver sme si vyrobili banánový koktejl.