• Slávik Slovenska - okresné kolo

•      11. mája sa naše žiačky J. Gonšorová a S. Koleňáková  zúčastnili súťaže v speve Slávik Slovenska.

S. Koleňáková obsadila v II. kategórii 2. miesto.

Ďakujeme obom za vzornú reprezentáciu školy.

• Škola hrou - vzdelávanie a zábava zadarmo

• Vážení rodičia, milí žiaci,

radi by sme Vás informovali o vzdelávacej stránke www.skolahrou.sk, kde sú všetky vzdelávacie materiály zadarmo.

Na stránke www.skolahrou.sk je pre žiakov aj učiteľov celý obsah zadarmo:

- online testy z hlavných predmetov - každý test je ihneď vyhodnotený a používateľ dostane známku, v teste si žiak môže skontrolovať správne odpovede

- zábavné učivo - interaktívne prezentácie

- online angličtina - video

- piesne - ľudové aj autorské

- rozprávky pre najmladších žiakov a pre škôlkárov

Pretože je táto stránka úplne zadarmo, tak veľmi závisí od návštevnosti.

• Úspechy našej žiačky v športovej gymnastike

•    Emka Gergelyová, žiačka 6. ročníka obsadila krásne 2. miesto v športovej gymnastike oblastného kola západ, kategória staršie žiačky a kvalifikovala sa na prvé kolo Slovenského pohára, ktoré sa uskutoční v Košiciach.

Gratulujeme, tešíme sa z jej úspechu a držíme palce v Košiciach.

• Aktivity v ŠKD2

• Konečne sme sa dočkali pekného počasia a užili sme si aj v rámci ŠKD2 krátku vychádzku mimo areálu školy.

Tiež sme si skúšali vytvoriť vlastné tričká, ktoré sa nám skutočne podarili.

• Turistický krúžok - spoznávanie regiónu

V slnečné popoludnie sme sa vybrali spoznávať krásy okolia Malých Karpát. Cieľom bolo navštíviť priateľskú farmu medzi Medzi Vinohrady v Horných Orešanoch, kde nás čakali milé zvieratká. Cestou sme videli poľné zajace, srnky, zopakovali sme si vedomosti o zvieracích spoločenstvách a užívali si spoločné chvíle v krásnom jarnom počasí.

Naša škola má prívlastok zelená, pretože nám skutočne záleží na našej Matke Zemi. Snažíme sa pristupovať k prírode a životnému prostrediu zodpovedne - separujeme odpad, zbierame odpadky v okolí našej školy aj v obci, staráme sa o zeleň v školskom areáli. Deň Zeme sme oslávili prechádzkou v prírode a vyzbieraním odpadkov, vyrobili sme plagáty, vypočítali sme si uhlíkovú stopu. Teraz sa pozrite, ako sme si uctili našu MATIČKU ZEM na druhom stupni.

Vaši deviataci

• Pozvánka na futbalový zápas

Dobrý deň, vážené základné školy,

dovoľte mi, aby som Vás v mene futbalového klubu FC Spartak Trnava pozvala 6. mája o 18. hodine na zápas s MFK Dukla Banská Bystrica.

Dávam do pozornosti, že na zápas môžu prísť bezplatne deti navštevujúce základné školy.

Stačí prísť v aspoň desaťčlennej skupine v rámci školy alebo športového klubu. Na každých desať detí má voľný vstup aj dospelý dozor. V prípade jednotlivcov treba prísť v sprievode mamičky, babičky, tety či iného dohľadu ženského pohlavia, ktorý ma tiež bezplatný vstup.

Je však potrebné sa vopred nahlásiť mailom na adrese office@fcspartaktrnava.com do piatku 5. mája.

Pre deti bude vyhradený detský sektor, samozrejmosťou je bufet s ponukou sladkého občerstvenie a pukancov.

Ďalej dávam do pozornosti, že už od 16. hodiny sa budú môcť fanúšikovia pred spartakovským fanshopom odfotiť s víťaznou trofejou.

Od 16:45 bude možnosť získať aj podpisy s viacerými hráčmi, ktorí nebudú nominovaní na ligový zápas s Duklou.

Od 17:15 bude pohár presunutý do detského sektoru, kde bude cez polčas pripravená aj súťaž pre deti, ktoré môžu vyhrať finálové tričko alebo iné suveníry z klubového fanshopu.

Ocenili by sme keby ste prostredníctvom Edupage, prípadne iných komunikačných kanálov informovali aj rodičov detí a učiteľov.

Ďakujem.

S pozdravom,

FC Spartak, a.s.

Dolné bašty 14

917 01 Trnava

cid:image002.png@01D97E87.A5720CA0cid:image003.png@01D97E87.A5720CA0cid:image004.png@01D97E87.A5720CA0

• Krúžok z každého rožka troška

•             V rámci krúžku žiaci vysadili fazuľky, V súvislosti s učivom prírodovedy Životný cyklus rastlín budú sledovať ako sa budú rastlinky vyvíjať.

• Turistický krúžok v Trnave

•          V sobotu 29. apríla žiaci z turistického krúžku navštívili Trnavu - nádherné kráľovské mesto. Pozreli si rôzne pamiatky mesta - Baziliku sv. Mikuláša, divadlo Jána Palárika, mestskú vežu, Trojičné námestie a iné.

Nakoniec sme sa odmenili kvalitnou talianskou zmrzlinou a zabavili sa na ihrisku.

Najbližšie nás čaká ďalšie krajské mesto. Už sa veľmi tešíme!