• Turistický krúžok - spoznávanie regiónu

V slnečné popoludnie sme sa vybrali spoznávať krásy okolia Malých Karpát. Cieľom bolo navštíviť priateľskú farmu medzi Medzi Vinohrady v Horných Orešanoch, kde nás čakali milé zvieratká. Cestou sme videli poľné zajace, srnky, zopakovali sme si vedomosti o zvieracích spoločenstvách a užívali si spoločné chvíle v krásnom jarnom počasí.

Naša škola má prívlastok zelená, pretože nám skutočne záleží na našej Matke Zemi. Snažíme sa pristupovať k prírode a životnému prostrediu zodpovedne - separujeme odpad, zbierame odpadky v okolí našej školy aj v obci, staráme sa o zeleň v školskom areáli. Deň Zeme sme oslávili prechádzkou v prírode a vyzbieraním odpadkov, vyrobili sme plagáty, vypočítali sme si uhlíkovú stopu. Teraz sa pozrite, ako sme si uctili našu MATIČKU ZEM na druhom stupni.

Vaši deviataci

• Pozvánka na futbalový zápas

Dobrý deň, vážené základné školy,

dovoľte mi, aby som Vás v mene futbalového klubu FC Spartak Trnava pozvala 6. mája o 18. hodine na zápas s MFK Dukla Banská Bystrica.

Dávam do pozornosti, že na zápas môžu prísť bezplatne deti navštevujúce základné školy.

Stačí prísť v aspoň desaťčlennej skupine v rámci školy alebo športového klubu. Na každých desať detí má voľný vstup aj dospelý dozor. V prípade jednotlivcov treba prísť v sprievode mamičky, babičky, tety či iného dohľadu ženského pohlavia, ktorý ma tiež bezplatný vstup.

Je však potrebné sa vopred nahlásiť mailom na adrese office@fcspartaktrnava.com do piatku 5. mája.

Pre deti bude vyhradený detský sektor, samozrejmosťou je bufet s ponukou sladkého občerstvenie a pukancov.

Ďalej dávam do pozornosti, že už od 16. hodiny sa budú môcť fanúšikovia pred spartakovským fanshopom odfotiť s víťaznou trofejou.

Od 16:45 bude možnosť získať aj podpisy s viacerými hráčmi, ktorí nebudú nominovaní na ligový zápas s Duklou.

Od 17:15 bude pohár presunutý do detského sektoru, kde bude cez polčas pripravená aj súťaž pre deti, ktoré môžu vyhrať finálové tričko alebo iné suveníry z klubového fanshopu.

Ocenili by sme keby ste prostredníctvom Edupage, prípadne iných komunikačných kanálov informovali aj rodičov detí a učiteľov.

Ďakujem.

S pozdravom,

FC Spartak, a.s.

Dolné bašty 14

917 01 Trnava

cid:image002.png@01D97E87.A5720CA0cid:image003.png@01D97E87.A5720CA0cid:image004.png@01D97E87.A5720CA0

• Krúžok z každého rožka troška

•             V rámci krúžku žiaci vysadili fazuľky, V súvislosti s učivom prírodovedy Životný cyklus rastlín budú sledovať ako sa budú rastlinky vyvíjať.

• Turistický krúžok v Trnave

•          V sobotu 29. apríla žiaci z turistického krúžku navštívili Trnavu - nádherné kráľovské mesto. Pozreli si rôzne pamiatky mesta - Baziliku sv. Mikuláša, divadlo Jána Palárika, mestskú vežu, Trojičné námestie a iné.

Nakoniec sme sa odmenili kvalitnou talianskou zmrzlinou a zabavili sa na ihrisku.

Najbližšie nás čaká ďalšie krajské mesto. Už sa veľmi tešíme!

• Včelovina Smolenice - exkurzia

•               26. apríla žiaci 1., 2.A a 2.B triedy navštívili Včelovinu v Smoleniciach, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie o živote včiel.

• Zastupovanie počas PN - upratovačka - oznam

•          Vedenie ZŠ s MŠ Boleráz hľadá upratovačku na zastupovanie počas PN  nástupom od 31. mája  do 30. júna 2023. Pracovná doba  6.00 - 9.30 hod. a 13.00 - 17. 00 hod.

V prípade záujmu posielajte svoj životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania a súhlas so spracovaním osobných údajov na e-mail: skola@zsboleraz.edupage.org.

V prípade otázok volajte na t.č. 033/5579113.

• Ponuka práce – voľné pracovné miesto

• Vedenie ZŠ s MŠ Boleráz 456 hľadá s nástupom od 1. septembra 2023 :

Učiteľku/učiteľa pre 2. stupeň,

vzdelanie v odbore telesná výchova  v kombinácii s iným predmetom alebo

slovenský jazyk v kombinácii s iným predmetom.

V prípade záujmu posielajte svoj životopis, žiadosť o prijatie do zamestnania a súhlas so spracovaním osobných údajov na e-mail: skola@zsboleraz.edupage.org.

V prípade otázok volajte na t.č. 033/5579113.

• Záver plaveckého výcviku

• Záver plaveckého výcviku sa niesol v znamení pretekov v plávaní.

Poradie v skupinách:

1. skupina

1.m - D. Černý (4.r)

2.m - A. Blecha (3.A)

3.m - A. Chovancová (3.A)

2. skupina                                                     3. skupina

1.m - J. Hubinský (3.A)                   1.m - M. Královič (4.r)

2.m - P. Hubinský (3.A)                     2.m - J. Hostin (5.B)

3.m -  A. Tomík (5.B)                         3.m - N. Krajčovič (3.B)

• Deň narcisov 2023 - poďakovanie

•              Dňa 20. apríla 2023 sa uskutočnila dobrovoľná verejná zbierka Deň narcisov.

Aj tento rok zorganizovala Základná škola s materskou školou v spolupráci s MO Červeného kríža v Boleráze finančnú zbierku na pomoc Lige proti rakovine.

Spolu sme vyzbierali sumu 1 040 eur. Táto čiastka bola odoslaná na bankový účet Ligy proti rakovine SR v Bratislave.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí venovali svoj čas na túto dobrovoľnú činnosť – členkám Červeného kríža, zamestnancom a žiakom školy.

Naše najväčšie poďakovanie patrí všetkým občanom obce Boleráz, žiakom ZŠ aj MŠ, ktorí sa zapojili do verejnej zbierky, prispeli finančným darom a vyjadrili spolupatričnosť tým, že po celý deň nosili pripnutý žltý narcis.

Ďakujeme!

• Deň Zeme - 5.A

• Dnešný deň si žiaci 5.A triedy pripomenuli DEŇ ZEME. Rozdelení do skupín na interaktívnej tabuli si zasúťažili na tému "kráľ odpadov", v skupinách si vypracovali pracovné listy.

Spoločne sme vyzbierali šišky z areálu školy.

• 22. apríl - Deň Zeme

• V ŠKD2 sme sa počas týždňa venovali aktivitám ku nadchádzajúcemu Dňu Zeme.

Spoločne sme vytvorili jarný strom na tému Takto chránime životné prostredie.